Nabory wniosków i nowe wydarzenia w PARP

Przedstawiamy Państwu garść informacji:

Trwa nabór jednostek samorządowych do programu GovTech inno_LAB
Przypominamy o trwającym naborze wniosków do programu GovTech inno_LAB. To pilotaż programu, który ma podnieść kompetencje administracji samorządowej, ale także zapewnić kontakt między JST i innowatorami w celu wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań w urzędach służących obywatelom. W ramach programu jednostki samorządowe mogą skorzystać ze wsparcia szkoleniowo-doradczego o wartości 50 tys. zł.

„System Wczesnego Ostrzegania” – więcej czasu na składanie wniosków
Do 31 stycznia przedsiębiorcy, którzy borykają się z okresowymi trudnościami w prowadzeniu działalności gospodarczej, mogą się zgłaszać do programu „System Wczesnego Ostrzegania”. W ramach programu SWO oferujemy możliwość zdiagnozowania przyczyn pojawiających się trudności, a także wsparcie szkoleniowe, doradcze i mentoringowe dopasowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Ze wsparcia mogą skorzystać małe i średnie firmy funkcjonujące na rynku co najmniej 12 miesięcy.

Nie powiodło Ci się w biznesie, ale ponownie rozpoczynasz działalność gospodarczą? Weź udział w programie „Nowy start”!
O wsparcie ze środków unijnych mogą się starać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy mimo porażki biznesowej, ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą. Po zgłoszeniu się do programu przedsiębiorcy otrzymują wsparcie szkoleniowo-doradcze i pomoc w poznaniu przyczyn dotychczasowych niepowodzeń, aby w przyszłości mogli uniknąć kolejnych. Celem programu jest też rozwój ich kompetencji w zakresie prowadzenia firmy oraz dostosowanie ich modeli biznesowych do zmieniających się warunków rynkowych. Trwa przyjmowanie zgłoszeń.


Instrumenty finansowe AntyCovid-19 dla polskiego biznesu w okresie pandemii – seminarium 27 stycznia
W imieniu Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych PUE zapraszamy na Seminarium, nt. wsparcia dla przedsiębiorców w czasie pandemii. Seminarium odbędzie się 27 stycznia 2022 r., g.11:00 w formule online. Celem spotkania będzie przekazanie najbardziej aktualnych informacji o dostępnych formach wsparcia płynności finansowej przedsiębiorstw z gwarancjami ze środków publicznych na warunkach mających na celu przeciwdziałanie skutkom kryzysu ekonomicznego w związku z COVID-19. Trwają zapisy.


Polskie stoisko narodowe na targach Middle East Energy w Dubaju
Zapraszamy polskie firmy z branży energetycznej do skorzystania z polskiego stoiska narodowego, które zostanie zorganizowane podczas międzynarodowych targów Middle East Energy, odbywających się w dniach 7-9 marca 2022 r. w Dubaju. Middle East Energy to największe na Bliskim Wschodzie targi dla branży energetycznej, w tym OZE, od lat będące miejscem spotkań ekspertów, przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji działających w tej branży. Zainteresowane firmy prosimy o kontakt do 31 stycznia br.


TAFTIE ePitch – znajdź inwestora online, zgłoszenia do 11 lutego
Zapraszamy firmy do udziału w 13 sesji pitchingowej organizowanej online (ePitch) – pierwszej w tym roku, która odbędzie się we wtorek, 22 marca 2022 r. o godzinie 14:00. ePitch organizowany jest przez francuski bank BPI France we współpracy z europejską platformą startupową EuroQuity. Sesja pitchingowa jest otwarta dla wszystkich sektorów gospodarki. W trakcie sesji, 5-7 firm zaproszonych przez organizatorów do udziału w ePitchu, będzie miało możliwość zaprezentowania w ciągu 6 minut swojej firmy przed 50 europejskimi inwestorami, którzy poszukują startupów o dużym potencjale rozwojowym.

Przyjmujemy zgłoszenia do konkursu „Pracodawca Jutra”

Przypominamy o trwającym konkursie „Pracodawca Jutra”, w którym szukamy najciekawszych inicjatyw z zakresu współpracy biznesu z edukacją, rozwoju pracowników i kształcenia przyszłych kadr w trzech kategoriach: „Rozwój pracownika”, „Dojrzałe kompetencje” oraz „Ambasador Edukacji”. Termin składania aplikacji mija 31 stycznia 2022 r. Konkurs finansowany jest z Programu Wiedza Edukacja Rozwój.


Chcesz oferować swoje usługi w BUR ? Podpowiadamy jak to zrobić

Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących sposobu rejestracji firmy w Bazie Usług Rozwojowych (BUR). Żeby ułatwić ten proces, przygotowaliśmy samouczek, który krok po kroku prezentuje sposób rejestracji Dostawcy usług w Bazie Usług Rozwojowych (BUR). Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który dostępny jest na stronie PARP.

Dowiedz się jak oferować profesjonalne usługi zdalne
Eksperci Rady ds. Kompetencji Sektora Usług Rozwojowych we współpracy z PARP przygotowali Zbiór Dobrych Praktyk Usług Zdalnego Uczenia. Jego celem jest propagowanie najlepszych praktyk dotyczących zdalnych usług rozwojowych, a efektem dostarczenie profesjonalnej, spełniającej założone cele usługi szkoleniowej i doradczej, odpowiadające na konkretne potrzeby i oczekiwania osób uczących się. Jest to również narzędzie przygotowane przede wszystkim dla dostawców usług – firm szkoleniowych i doradczych, przydatne w ich codziennej pracy. Skorzysta na nim także klient usług rozwojowych, który otrzyma kompendium wiedzy, czego może oczekiwać od usługi realizowanej w formule zdalnej.



Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Strona główna – PARP – Centrum Rozwoju MŚP