Konferencja Sektorowej Rady zarejestrowana w ramach działań European Vocational Skills Week 2019

Organizator konferencji upowszechniającej: Związek Pracodawców Motoryzacji przy Konfederacji Lewiatan w ramach prac Sektorowej Rady ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym (z uwzględnieniem elektromobilności)

Data: 24 październik 2019

Miejsce: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Plac Trzech Krzyży 3/5  (Sala pod Kopułą)

Cel konferencji:

W czasie konferencji planujemy pokazać m.in. najlepsze praktyki firm motoryzacyjnych w zakresie kompetencji P4.0 i elektromobilności (VW/Robert Bosch), najlepsze praktyki szkolnictwa branżowego (Gliwickie CENTRUM Edukacyjne), raport DRIVE, projekty Komisji Europejskiej w zakresie Skills.

Wydarzenie organizujemy w ramach realizowanego projektu pn. „Rada ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym (z uwzględnieniem elektromobilności)”.

Konferencja Sektorowej Rady została zarejestrowana w ramach działań European Vocational Skills Week 2019. Organizacja European Vocational Skills Week 2019 to doskonały sposób na podniesienie świadomości na temat pracy w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego.

Zeszłoroczna edycja European Vocational Skills Week, zorganizowana we współpracy z austriacką prezydencją Rady UE zgromadziła szerokie grono zainteresowanych z całej Europy, aby podzielić się swoimi poglądami na temat kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) i jego roli w przyszłości pracy. W proces ten mogą zaangażować się wszyscy zainteresowani kształceniem i szkoleniem zawodowym, w tym osoby uczące się, rodzice, przedsiębiorstwa, organizacje biznesowe, partnerzy społeczni, instytucje edukacyjne i szkoleniowe, organizacje kształcenia dorosłych, izby i inne organizacje zawodowe, naukowcy, doradcy zawodowi, przedstawiciele władz publicznych oraz opinia publiczna.

https://ec.europa.eu/social/vocational-skills-week/node_en