Nowy Europejski Bauhaus (NEB)

Zapraszamy do udziału w inicjatywie Nowy Europejski Bauhaus (NEB), zainicjowanej przez Przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen.

Podstawowe wartości NEB to zrównoważony rozwój, estetyka i integracja społeczna.

Zadaniem NEB jest przybliżenie obywatelom idei Zielonego Ładu poprzez wymianę wiedzy pomiędzy ludźmi w całej Europie i stworzenie interdyscyplinarnego projektu.

NEB będzie rozwijany w trzech fazach:

  1. Projektowanie (2021) – tworzenie i rozwijanie pomysłów na transformacje miejsca w oparciu o wiedzę i zaangażowanie całej społeczności.
  2. Realizacja (2021–2024) – wspieranie władz miejskich, lokalnych i regionalnych we wspólnym projektowaniu i inkubacji projektów pilotażowych w różnych państwach członkowskich.
  3. Rozpowszechnianie (od 2022 r.) – rozpowszechnianie pomysłów i rozwiązań NEB, zarówno w Unii Europejskiej, jak i poza nią.

Zachęcamy także do składania projektów w otwartym konkursie na nagrody New European Bauhaus  w ramach etapu Projektowania NEB. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach:

1)   nagroda dla już istniejących przykładów projektów zgodnych z zamysłem NEB,

2)   nagroda „NEB Rising Stars” – pomysły i projekty młodych ludzi.

Nabór do konkursu został już uruchomiony i potrwa do 31 maja 2021 r.

Więcej informacji o NEB oraz wskazówki jak ubiegać się o nagrody w konkursie znajdziecie Państwo na stronie: https://prizes.new-european-bauhaus.eu/